Zakres usług ENDOKRYNOLOG

Endokrynolog Wałbrzych

dr Aleksandra Kawalec
Wałbrzych ul. Szmidta 15, Centrum Persona

Umów wizytę u endokrynologa lub zapytaj o szczegóły

ENDOKRYNOLOG

Endokrynologia jest dziedziną medycyny zajmującą się gruczołami wydzielania wewnętrznego, produkującymi hormony. Hormony- substancje wydzielane do krwiobiegu i wpływające na odległe tkanki i narządy. Endokrynolog to lekarz zajmujący się chorobami takich gruczołów jak przysadka, tarczyca, przytarczyce, nadnercza, trzustka i gonady (jajniki, jądra).

Często borykamy się z zaburzeniami snu, drżeniem rąk, smutkiem, otyłością, kołataniem serca, nie mając świadomości, że przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, bardzo często: niedoczynność/nadczynność tarczycy. Żeby to sprawdzić, warto umówić się na wizytę do lekarza endokrynologa.

Wraz z wydłużaniem się życia ludzkiego na skutek postępu medycyny pojawił się również problem redukowania niedoborów hormonalnych związanych z procesem starzenia się organizmu. W związku z tym leczenie u endokrynologa może pomóc w utrzymaniu sprawności organizmu na satysfakcjonującym poziomie w jesieni życia. Endokrynolog pomaga kontrolować uzupełnianie niedoborów hormonalnych u kobiet po menopauzie, jak również u mężczyzn z zespołem niedoboru androgenów (andropauza).

Mając świadomość, z jaką trudnością borykają się mieszkańcy naszego regionu, aby skorzystać z wizyty u endokrynologa w Wałbrzychu, od lipca 2015 r nawiązaliśmy współpracę z dr Aleksandrą Kawalec  - specj.endokrynolog.

Bardzo istotne jest, by na pierwsze spotkanie u endokrynologa dostarczyć dokumentację medyczną, zawierającą wyniki badań, a także historię dotychczasowego leczenia (zwłaszcza endokrynologicznego czy internistycznego).

Proponujemy szybkie terminy realizacji wizyt u endokrynologa. Pacjentów z Wałbrzycha i okolic zapraszamy do rejestracji!